Задача для українського програміста

Вступ

Ті, хто мене знає, ті знають, а іншим я скажу – люблю я усілякі автентичні штукенції. У тому числі вишиванки та рушники, особливо дохристиянської тематики. Ви спитаєте до чого тут програмування? А відповідь є дуже простою: за допомогою рушника наші пращури програмували свою долю взагалі, та долю шлюбу зокрема. А вишиванка послуговувала своєрідним фаєрволом від нєчесті, але про неї потім… може бути 🙂

На сьогодні мало хто пам’ятає як і, головне, навіщо використовувався рушник в обрядових діях. Єдине що залишилося, так це пам’ять про те, що він навіщось потрібен на весіллі. Ми взагалі народ дикий щодо обрядів (якось розповім, як мені бабусі доньку хрестили) – і тут без дикості не обійшлося: рушник вишивають (це якщо не друкують) хто завгодно, вишивають на них що завгодно, і використовують як завгодно. Я ж кажу – дикість 🙂 От вам приклад – на банері нижній поверх рушника… але догори дригом та ще й якось дивно “виправлений”. Порівняйте з оригіналом (він же на початку статті).

Метою цієї статті є деякий супротив дикості, а саме трішечки світла на темні плями правил вишивки слобожанського весільного рушника. Звісно у цікавій для програміста формі.

Отож. Я, і багато інших, уже ставали на неправильний (от не вірю, що хоч хтось мав правильний) рушник, але для деяких це лише у планах. Тож я і хочу тим деяким допомогти зробити правильно, якщо це їм потрібно. А як ні, то це все можна розглядати як екстравагантну задачу.

То слабо без гугла розкрити код наших прабабусь?

Read the rest of this entry »

Задачи “на сообразительность” и оценка персонала

Для начала пинг-бек. Если в кратце, то Дарк в качестве одного из вопросов интервью привёл “задачку на сообразительность”, на что некоторые товарисчи высказались отрицательно. Я конечно же влез, т.к. не согласен категорически. Теперь вот думаю, что надо бы свою мысль прояснить.Итак проясняю популярно. Такие задачи показывают “только память” только в том случае, если собеседуемый знает задачу И собеседующий дурак. А во всех остальных случаях такие задачи показывают умение думать. Внимание! Далее спойлер 🙂

Read the rest of this entry »

Главная ошибка проджект менеджера или думайте хорошо

Хорошо и много думайте, прежде чем согласиться на проект. Отказывайтесь, если вам не оставляют свободы манёвра. Или хотя бы отдавайте себе отчёт в своих возможностях, дабы избежать разочарования.

К чему это я? А вот прислали картинку (ещё 13го сентября) и навеяла она мысли… а сегодня (о блин, уже вчера!) пришёл проект от сейлов с офигенно понятным скоупом, и я про неё вспомнил. Когда этот пост задумывался, причина была более веской лично для меня, сейчас уже нет – я проекты пока не веду. Но написать, чувствую, всё равно стоит – может _того_ менеджера успокою 🙂 ну типа присказка закончилась, началась сказка…

Наверное самая распространённая ошибка руководящего состава – искренне верить, что из говна можно вылепить конфету. Ошибка не в том, что конфету нельзя вылепить… ошибка в том, что нельзя надеяться при этом, что конфета будет вкусная.

Read the rest of this entry »

Blogroll